SSUPŠ Zámeček, s. r. o.

film o Zámečku prohlídka školy Jsme členem Asociace vyšších a středních odborných škol s výtvarnými a uměleckořemeslnými obory České republiky

logo Asociace Asociace vyšších a středních odborných škol s výtvarnými a uměleckořemeslnými obory České republiky
ŠKOLA ONLINE Go Out.cz Mapa školství.cz

AKTUALITY

7.-18. 6. 2019: HLASUJTE PRO SVÉHO FAVORITA!

Přímo na nádvoří Plzeňského Prazdroje nebo na webu SOCHAŘSKÉHO SYMPOZIA 2019

Hlasováním o nejzdařilejší sochu povzbudíte 7 studentských týmů, složených se záků 1. až 4. ročníku.
Hlasujte přímo na nádvoří pivovaru nebo na webu

Pozor, nezapomeňte DOKONČIT hlasování ve svém emailu, jinak není hlas započten.
Mladí sochaři děkují!

Představujeme týmy

1. Sisyfos
Autor: Daniel Doležal
Tým: Daniel Doležal, Václav Šimon Doleček

První král korintský, syn Aiola a Enareté, nejchytřejší a nejprohnanější ze všech smrtelníků. Vzpurný vůči lidem i bohům. Vzpurnost smrtelníka nasadila pouta bohu, vzala světu řád a člověku smrt. Pýcha a zpupnost, která rozevřela slepé oči a Sisyfa připoutala ke kameni, který tlačí jako své břímě. A hle, už zas utíká dolů, zvedá kámen, pokračuje v nekonečném koloběhu. Člověk a jeho pýcha, člověk a neutuchající touha, člověk, život, smrt. Spojeny v jedno, v jeden mýtus. Sisyfos, člověk a kámen.

2. Divoký chmel
Autorka: Aleksandra Shabunina
Tým: Aleksandra Shabunina, Barbora Rompoltová

Člověk a příroda jsou neoddělitelně spojeni. Příroda je matkou všech bytostí a nejlepším umělcem. Moje práce propojuje člověka a přírodu. Rostlina (divoký chmel) je symbolem přírody a geometrické tvary představují racionální svět člověka.

3. Systém
Autor: Jan Kotlaba
Tým: Jan Kotlaba, Karel Šašek

Systém, který jsme vytvořili, je celek složený z částí, které na sebe vzájemně působí. Mezi částmi systému mohou probíhat toky informací, hmoty a energie. Socha má představovat tok života a je protipólem umělých systémů naší doby.

4. Rodina
Autorka: Markéta Fléglová
Tým: Markéta Fléglová, David Svoboda, Tomáš Doležal

Socha koňské rodinky je sloučením krásy hmot a tajemství rodinného vztahu. Ponořila jsem se do studií koňských hlav, a to že vznikla celá rodina, přišlo nějak samo. Rodinný vztah je kruhem života. A koňské tělo je nádherným výtvorem z Božích dílen.

5. Zmatek
Autorka: Barbora Vacková
Tým: Barbora Vacková, Jiří Beránek, Jakub Hanc

Pod spojením člověk a kámen si každý vybaví něco jiného, mně se vybavila prostorová tělesa, koule, jejichž objem je různý. Prázdné plochy polokoulí jsem rytmizovala ornamenty.

6. Objetí
Autorka: Kristýna Lindová
Tým: Kristýna Lindová, Tereza Nováková, Michaela Peštová

Objetí je vyjádření lidského citu. Lidé se objímají, když se milují, když potřebují jeden druhého, nebo když mají radost. Blízký vztah dvou lidí, měkkost jejich těl ve chvíli, kdy jsou si nejblíže, když jsou dva a přesto jeden. Socha objetí byla stvořena tak nevinně. Vznikla pouhým přemačkáváním kamenosochařské hlíny, a tak byla zvětšena a poté zrealizovaná do hořického pískovce.

7. Ženy
Autorka: Annette Frouzová
Tým: Annette Frouzová, Miroslava Martincová, Michaela Váchalová

Lidský život se proměňuje v každém okamžiku. Od dětství do stáří. V lidské tváři lze číst jako v knize. V tváři každé ženy se zračí zkušenost jí samé, ale i ženská zkušenost jako taková. Od nevinnosti, přes atribut mládí a krásy, až po moudrost. Všechny tváře jsou zkušeností jedné duše v čase.

1. Sisyfos Tým: Daniel Doležal, Václav Šimon Doleček2. Divoký chmel Tým: Aleksandra Shabunina, Barbora Rompoltová3. Systém Tým: Jan Kotlaba, Karel Šašek4. Rodina Tým: Markéta Fléglová, David Svoboda, Tomáš Doležal5. Zmatek Tým: Barbora Vacková, Jiří Beránek, Jakub Hanc6. Objetí Tým: Kristýna Lindová, Tereza Nováková, Michaela Peštová7. Ženy Tým: Annette Frouzová, Miroslava Martincová, Michaela Váchalová

12.6.2019 13:11:02

Aktuální info

Rezerve SUPŠ Zámeček - Proč studovat právě na Zámečku?

Foto k aktualitě - Rezerve SUPŠ Zámeček - Proč studovat právě na Zámečku?

Více vítězný krátký film studentek oboru Fotografie a audiovizuální tvorba. Získal 1. místo v v krajském kole youtuberské soutěže pro střední školy.

12.7.2019 16:36:22

Informace pro žáky nastupující do 1. ročníků SŠ

Foto k aktualitě - Informace pro žáky nastupující do 1. ročníků SŠ

K dispozici jsou nové POKYNY PRO RODIČE a STUDENTY KM1, FG1 (Info pro žáky nastupující do 1. ročníků SŠ ohledně zahájení školního roku a seznamovacích kurzů)

12.7.2019 16:35:44

20. 7. - 3. 8. 2019: Kameny pod věží - kamenosochařské sympozium v Šitboři

Foto k aktualitě - 20. 7. - 3. 8. 2019: Kameny pod věží - kamenosochařské sympozium v Šitboři

Veřejně přístupnému sympozium předchází beseda se sochaři 17.7. od 20:00. Českoněmecká slavnost a bohatý doprovodný program 3.8. od 14:00.

12.7.2019 16:31:19

Filmové ohlédnutí za letním sympoziem sochařů ze Zámečku za pivovarskou branou

Foto k aktualitě - Filmové ohlédnutí za letním sympoziem sochařů ze Zámečku za pivovarskou branou

Sledujte krátké videoohlédnutí za vydařenou akcí. Sedm nově vytvořených soch již zdobí návštěvnickou část areálu Plzeňského Prazdroje. Přijďte se podívat.

12.7.2019 16:29:58

29. 6. - 25. 7. 2019: OPEN AIR galerie Zámečku na Divadelním létě

Foto k aktualitě - 29. 6. - 25. 7. 2019: OPEN AIR galerie Zámečku na Divadelním létě

V Plzni U Ježíška v průběhu festivalu Divadelní léto pod plzeňským nebem i během vystoupení SLAM OPEN AIR na scéně Divadelního léta # Anatol, Švéd, Karin ad.

11.7.2019 11:23:53

TOPlist