SSUPŠ Zámeček, s. r. o.

film o Zámečku prohlídka školy Jsme členem Asociace vyšších a středních odborných škol s výtvarnými a uměleckořemeslnými obory České republiky

logo Asociace Asociace vyšších a středních odborných škol s výtvarnými a uměleckořemeslnými obory České republiky
ŠKOLA ONLINE Go Out.cz Mapa školství.cz

Reference absolventů

Co by Vám odpověděli naši absolventi, pokud byste se zeptali: Doporučili byste Zámeček dalším studentům? Pokud ano, proč?

Petr Šlejmar

Po absolvování Zámečku (v roce 2001) a Pedagogické fakulty v Praze moje profesní cesta vedla k novinařině navazující na obory výtvarné umění, design, kultura bydlení, architektura. Dnes pracuji v časopise Elle Decoration a Marianne bydlení. Jak už to tak zejména v této profesi bývá, člověk zpracovává a přetavuje své vzpomínky a zážitky. Neustále ve mně zůstává zkušenost z možnosti být v roce 2000 u rekonstrukce západního průčelí chrámu kladrubského kláštera, kterou jste nám umožnili a kde jsme byli společně ještě s Liborem a Honzou. Do Kladrub se od té doby vždy rád vracím a do podzimního vydaní našeho časopisu Elle Decoration se mi podařilo vzdát klášteru hold menším článkem, který je svým způsobem i úctou Vám. Děkuji za zkušenost a děkuji že jsem mohl být Vaším studentem!

Krásné dny na Zámeček!

Mgr. Petr Šlejmar
koordinátor redakčních projektů
Elle Decoration

Katka Čiková

Ano. Protože to byly ty nejlepší čtyři roky.

Katka Čiková

Štěpánka Švarcová

Určitě bych svým kamarádům a známým doporučila jít na SSUPŠ Zámeček - když někdo pozná, co je to za školu, už by ji nevyměnil za žádnou jinou, skvělí učitelé, prostředí, vztahy….. no prostě.... pošlu proslov z mé vernisáže, kterou jsem měla v půlce června, co jsem psala o škole:

Z proslovu:
... 4 roky byly procházkou pestrým sadem, který se každou chvíli měnil do záhadných a i jiných dalších začarovaných podob. Zámečkovská jablka zrála pomalu, ale jistě a každé mělo úplně jinou podobu. Nějaké bylo kyselé, jiné zase smutné, další veselé, červené, modré a často zelené a žluté. Je jisté, že všechna jablka dozrála a všichni víme, že naše jabloně nás připravily na to se perfektně kutálet do širýho světa. Je mi líto, že to končí a zároveň vše začíná od znovu. Toto, co dnes vidíte, je výplod zámečkovského sadu a mého jablíčkovského já.

Dnes vystavuji plakáty, kresby, knižní ilustrace, fotografie a vše, co se týká grafického designu. To je ta cesta, kterou jsem si zvolila už dávno, ale nikdy jsem nevěřila, že v ní budu pokračovat nadále. A díky pár moudrým jabloním a taky díky sobě se mi splnila ...

... Zámečku a vy všichni tam, bude se mi stýskat. Moc děkuju, ale stejně se zas někdy vrátím, sice na návštěvu, ale moc se těším ...

Štěpánka Švarcová

Aneta Zieglerová

Určitě bych doporučila studium na Zámečku, protože mi přijde maximálně obohacující, přístup učitelů - je mnohonásobně přátelštější, celé prostředí působí útulně (tudíž není stresující), ve třídě je méně žáků, tudíž se lépe drží parta:).... co všechno dobrého se na Zámečku můžeme naučit už automaticky vypouštím jako samozřejmost:))

Aneta Zieglerová

I. Husáková

Zámeček doporučuji všude a všem. Říkám jim, jaká je tam skvělá druhá rodina,
a hlavně kvalita výuky...která se nedá srovnat s nově založenými ,,rádobyuměleckými"
školami v Plzni ...

I. Husáková

Tomáš Melka

Ahoj, já bych určitě studium na Zámečku doporučil všem. A proč? Protože je tam super učitelský sbor, příjemné prostředí, různé poznávací zájezdy a zajímavé předměty.

Tomáš Melka

Jan Kornatovský

Doporučil bych Zámeček tomu, kdo by chtěl uniknout balastu jiných škol.

Jan Kornatovský

Tereza Šimková

Zámeček je skvělý start do života. Připraví Vás na něj, nejen po stránce teoretické, ale i po stránce praktické. Ze začátku se to zdá být obtížné a možná i jako nedosažitelný cíl, ale člověk, když se jednou dá na vojnu, tak musí bojovat. Pokud máte cíl a toužíte realizovat sebe sama, pak Zámeček je velice dobrá investice. Potkáte spoustu lidí, až Vás překvapí, jak jsou stejní jako vy, jak se sobě podobáte, co vše máte podobné. Nejen, že najdete spřízněné duše mezi studenty, ale i mezi profesory, kteří Vás rádi vyslechnou a poradí. Jsme taková uzavřená komunita, kde si lidi rozumí a navzájem se podporují.

Tereza Šimková, malířka

Jaroslava Klimentová

Na Zámečku se mi líbilo a moc. Myslím si, že jako jedna z mála lidí to mohu opravdu srovnat, neboť jsem studovala dva roky na Grafické škole v Praze. Přechodu na Zámeček jsem se bála, dnes toho ale v žádném případě nelituji. Spoustu profesorů se mi snažilo pomoci a to by se vám na státní škole nejspíš nestalo. U soukromé školy je výhoda, že je Vás málo, všichni se znají a profesoři vás znají nejen jménem ale i tím, co děláte, nejenom tím, že jste jedna z tisíce jako na státních školách. Co opravdu oceňuji, je přístup profesorů v tom, že i když nejste zrovna báječní na matematiku, nebo vám zrovna úplně nejde figurální kresba, oni z vás dostanou to nejlepší a nikdo vás kvůli tomu neodsoudí. Myslím si, že i zaměření předmětů je moc dobré, protože na mnoha školách se studuje spíše všeobecně, zatímco tady se přece jenom víc zaměřujete na to, co vás baví. Na vysokou školu se hlásím a zkoušky dělám až v srpnu, tak snad možná.

Jaroslava Klimentová, bývalá PG4

Sochařka Bára

No zámeček to je ta nejsuprovější škola..této škole a systému v ní nemám vůbec co vytknout..nádherná atmosféra, prostředí, skvělý kolektiv, super učitelé, na které se můžete kdykoli spolehnout.Celá škola je jedna velká rodina, která drží za jeden provaz. Moc se mi na této škole líbily všechny umělecké akce, které pořádala, nebo se jich nějakým způsobem zúčastnila. V žádném případě nemohu zapomenout na každoroční plenéry, které byly vždy naplněny kreslením v přírodě. Po této škole se mi bude moc stýskat. Děkuji všem za všechno.

Sochařka Bára

30.8.2012 10:29:28

Aktuální info

Rezerve SUPŠ Zámeček - Proč studovat právě na Zámečku?

Foto k aktualitě - Rezerve SUPŠ Zámeček - Proč studovat právě na Zámečku?

Více vítězný krátký film studentek oboru Fotografie a audiovizuální tvorba. Získal 1. místo v v krajském kole youtuberské soutěže pro střední školy.

12.7.2019 16:36:22

Informace pro žáky nastupující do 1. ročníků SŠ

Foto k aktualitě - Informace pro žáky nastupující do 1. ročníků SŠ

K dispozici jsou nové POKYNY PRO RODIČE a STUDENTY KM1, FG1 (Info pro žáky nastupující do 1. ročníků SŠ ohledně zahájení školního roku a seznamovacích kurzů)

12.7.2019 16:35:44

20. 7. - 3. 8. 2019: Kameny pod věží - kamenosochařské sympozium v Šitboři

Foto k aktualitě - 20. 7. - 3. 8. 2019: Kameny pod věží - kamenosochařské sympozium v Šitboři

Veřejně přístupnému sympozium předchází beseda se sochaři 17.7. od 20:00. Českoněmecká slavnost a bohatý doprovodný program 3.8. od 14:00.

12.7.2019 16:31:19

Filmové ohlédnutí za letním sympoziem sochařů ze Zámečku za pivovarskou branou

Foto k aktualitě - Filmové ohlédnutí za letním sympoziem sochařů ze Zámečku za pivovarskou branou

Sledujte krátké videoohlédnutí za vydařenou akcí. Sedm nově vytvořených soch již zdobí návštěvnickou část areálu Plzeňského Prazdroje. Přijďte se podívat.

12.7.2019 16:29:58

29. 6. - 25. 7. 2019: OPEN AIR galerie Zámečku na Divadelním létě

Foto k aktualitě - 29. 6. - 25. 7. 2019: OPEN AIR galerie Zámečku na Divadelním létě

V Plzni U Ježíška v průběhu festivalu Divadelní léto pod plzeňským nebem i během vystoupení SLAM OPEN AIR na scéně Divadelního léta # Anatol, Švéd, Karin ad.

11.7.2019 11:23:53

TOPlist