Sochaři ze Zámečku v Prazdroji

sochařské sympozium

english      deutsch

Výsledky ankety:

Vítěz internetové ankety:
Permanentní skon, autor Simona Týmlová, sochu vytvořila ve spolupráci s Monikou Kasalovou (556 hlasů)

Vítězové ankety probíhající v místě sympozia:
1. místo: Zdroj, Dalibor Brabec, ve spolupráci s Dominikem Tůmou (194 brhlasů)
2. místo: Tíha, Veronika Květoňová, ve spolupráci s Kristýnou Lindovou (117)
3. místo: Permanentní skon, Simona Týmlová, ve spolupráci s Monikou Kasalovou (99)

Sochařské sympozium je atraktivní a netradiční kulturní akce, tzv. živá výstava, kde je již samotný proces umělecké tvorby otevřený široké veřejnosti. Sympozium plzeňské Střední uměleckoprůmyslové školy Zámeček proběhne od 12. do 23. června 2017 v Plzeňském Prazdroji (MAPA). Přímo před zraky veřejnosti zde vznikne šest kamenných soch. Průběh práce můžete sledovat také na tomto webu v deníku sympozia.

Účastníky sympozia jsou studenti naší školy, kteří budou realizovat sochařská díla podle vlastních návrhů. Veřejnost může práci průběžně sledovat a seznamovat se s postupy práce v kameni. Zároveň probíhá anketa o nejzajímavější dílo jak přímo na sympoziu, tak na těchto webových stránkách. Součástí sympozia je také workshop, kde je možné si vyzkoušet práci kamenosochaře. Cílem projektu je podpořit zájem veřejnosti o tradiční řemeslné dovednosti sochařské práce v kameni.

Podobná sochařská sympozia naše škola organizuje již poněkolikáté – v plzeňské ZOO, Konstantinových Lázních, Křižíkových sadech v Plzni apod.

logo Česko - země příběhů
TOPlist