Aktuality

KAMENY PŘICHÁZEJÍ – sympozium sochařů ze Zámečku 2023

29 / 5 / 2023

Začínáme 16. 6. v 10:00 slavnostním nástupem sochařských týmů.

Náměstíčko v Plzni-Křimicích ožije studentským sochařským sympoziem

16. - 26. 6. 2023

 Celkem šest soch z pískovcových kvádrů vytvoří studenti Střední uměleckoprůmyslové školy Zámeček v Plzni přímo před očima diváků během sochařského sympozia pod širým nebem.

Od pátku 16. června na jedenáct dní přímo před svou školní pobočkou Ateliéry Křimice na Zámeckém náměstí rozloží mladí kamenosochaři a restaurátoři kamene svá pracoviště. Denně, i o víkendech, můžete sledovat, jak sochařská umělecká díla Vlna, Zajíc, Bobr, Džbán, Kostičky a Prolnutí postupně vznikají.

Všechny skulptury budou později rozmístěny v lokalitách obce Křimice – například na pláži, na bobří stezce, před mateřskou školkou nebo na nově revitalizovaném náměstí.

Z doprovodného programu sympozia upozorňujeme na výstavu studentských klauzurních prací či komentované prohlídky stanovišť sochařů s kamenosochařským trenažérem, vhodným i pro děti a mládež

Další informace najdete na webu školy www.zamecek.cz či postupně stránkách sympozia sympozium.zamecek.cz. Na webu bude moci veřejnost v hlasování rozhodnout, který z návrhů se jim líbí nejvíce. Návštěvnická anketa bude probíhat také na místě.

Projekt „Sympozium sochařů v Křimicích“ je realizován za finanční podpory města Plzně, MO Plzeň 5 – Křimice a Plzeňského kraje.

Kontaktní osoba Mgr. Milada Kolářová:  mobil: +420 724 848 505,  email: ateliery@zamecek.cz

Show

Používáte velmi zastaralý prohlížeč.
Je nejvyšší čas na moderní a bezpečný prohlížeč.

Váš systém i počítač mohou být v ohrožení. Je tu nový prohlížeč doporučený společností Microsoft: Více informací zde.

Tyto stránky nebudou pravděpodobně pracovat správně.