Aktuality

10 / 3 Vlajka pro Tibet

1 / 3 / 2023

10. března 2023 si prostřednictvím mezinárodní kampaně „Vlajka pro Tibet” připomínáme již 64. výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci Tibetu, při němž zahynulo na 80 000 Tibeťanů. Statisíce Tibeťanů zemřely v následujících letech ve věznicích, pracovních táborech či během hladomoru. Počet tibetských uprchlíků v exilu dosáhl zhruba 150 000.

Naše škola se zapojí do akce „Vlajka pro Tibet“ vyvěšením tibetské vlajky na budovách naší školy  (hlavní budova a Ateliéry Křimice). Vyjádříme tak symbolickou podporu národu, který jako naše země před rokem 1989 zažil totalitní režim i okupaci. Tibetská vlajka je jedním z nejvýraznějších symbolů, který Tibeťané používají při nenásilných protestech v Tibetu. Jejím vyvěšením riskují až několik let ve vězení. Čína se musí stát zodpovědnou zemí a v oblasti lidských práv hrát fair play. Organizace Freedom House vyhlásila Tibet za nejméně svobodnou zemi na světě v roce 2022. Poslední příčku obsadil Tibet se Sýrií a Jižním Súdánem. Hodnotily se politická práva a občanské svobody v jednotlivých zemích.

Kromě vyvěšení tibetské vlajky, podporu akce můžete vyjádřit zapojením školy už do devátého ročníku literární a výtvarné soutěže (také kategorie video), kterou letos vyhlašujeme na téma „Tibet nikdy nebyl součástí Číny“.

Bližší informace k soutěži Soutěž Vlajka pro Tibet 2023.

Více informací také pořadatel akce, spolek Lungta: www.lungta.cz

Děkujeme.

Show

Používáte velmi zastaralý prohlížeč.
Je nejvyšší čas na moderní a bezpečný prohlížeč.

Váš systém i počítač mohou být v ohrožení. Je tu nový prohlížeč doporučený společností Microsoft: Více informací zde.

Tyto stránky nebudou pravděpodobně pracovat správně.