Aktuality

13/7 Odhalení zrenovovaného hrobu Josefa Šímy v Paříži – za účasti delegace z naší školy

13 / 7 / 2021

Právě na dnešek je naplánován pietní akt na hřbitově v Thiais, při kterém bude odhalen obnovený náhrobek. Protože byl pomník finálně dokončen právě u nás na SUPŠ Zámeček, účastní se slavnosti také zástupci naší školy - Mgr. Eva Bednářová, jeden z iniciátorů a organizátorů obnovení náhrobního kamene a autorka projektu "Šímovský rok na Zámečku" a Daniel Doležal, absolvent školy, který jako jeden z posledních úkonů barevně zvýraznil nápis na pomníku.

O pietním setkání se okrajově zmiňuje CENTRE TCHEQUE/ČESKÉ CENTRUM v Paříži a připomíná letošní významné výročí Josefa Šímy výstavou na plotě pařížského velvyslanectví ČR:

Velvyslanectví ČR v Paříži pořádá výstavu pod širým nebem věnovanou malíři Josefu Šímovi. Výstava obsahuje jedenáct Šímových děl včetně Orfea a koná se u příležitosti 130. výročí narození a 50. výročí úmrtí umělce, jemuž navíc bude v červenci nedaleko Paříže odhalen zrestaurovaný náhrobek.

(https://paris.czechcentres.cz/program/venkovni-vystava-josefa-simy-na-velvyslanectvi-cr-ve-francii)

Instalace je volně přístupná až do konce července.

Na výstavu vás obrazem zavede krátká reportáž ČT:

V Paříži vystavují Josefa Šímu — ČT24 — Česká televize

Show

Používáte velmi zastaralý prohlížeč.
Je nejvyšší čas na moderní a bezpečný prohlížeč.

Váš systém i počítač mohou být v ohrožení. Je tu nový prohlížeč doporučený společností Microsoft: Více informací zde.

Tyto stránky nebudou pravděpodobně pracovat správně.