Aktuality

2 / 6 Zámeček hned dvakrát na NOCI KOSTELŮ

17 / 5 / 2023

Velice rádi zveme širokou veřejnost na návštěvě výstav tvorby studentů naší střední školy i žáků naší ZUŠ. Výstavy probíhají v rámci projektu My ze Zámečku, který je financován z rozpočtu města Plzně.

https://www.zamecek.cz/wp-content/uploads/mini_plzen_kulturni2016-2.jpg

17:00 - 21:00  Plzeň-Křimice-Hornička, kostel Narození Panny Marie

Výstava ZUŠ Zámeček zde návštěvníkům ukáže tvorbu žáků ZUŠ MUŠKA ve Lhotě u Plzně.  SUPŠ Zámeček přidá obrazy studentů 3. ročníku oboru Užitá malba, které byly zhotoveny na dřevěných deskách tradičními postupy, včetně využití zlacení.

14:00 - 21:00 Plzeň-Křimice,  zámecká kaple Povýšení sv. Kříže

  • Detaily architektonických prvků ze zámecké kaple i samotného zámku v malbě studentů SUPŠ Zámeček
  • Inspirace budovou křimického zámku a interiérem zámecké kaple - výstava ZUŠ Zámeček v Křimicích
  • Výstava kopií oltářních deskových maleb středověkých mistrů od studentů 3. ročníku oboru Užitá malba, podobně jako v kapli Na Horničce

Motto Noci kostelů 2023 zní:
Po světle dne totiž nastupuje NOC, kdežto žádné zlo nepřemůže moudrost.

Neustále se střídá den a noc. Obecně se předpokládá, že člověk ve dne pracuje, tvoří, studuje… a v noci odpočívá, spí a nabírá sílu. Rytmus tohoto světa nám tento přirozený předpoklad často rozhazuje. Někdy pracujeme i v noci, protože pracovní zátěž je velká. To pak přináší zvýšenou únavu během dne a celý náš svět se jakoby zahalí do šedi. Aby pro nás svět nebyl šedý a nepříjemný, navraťme se, pokud to jde, k onomu obecnému předpokladu: ve dne práce a v noci spánek. Dalším vhodným nástrojem je naučit se vždycky večer uzavřít den, říkáme tomu zpytování svědomí. Znamená to nejprve se podívat na to, co se událo, jak jsem naplnil výzvy, které přišly, zda jsem k nim byl odpovědný; pak je třeba vyjádřit lítost nad tím, co se nepovedlo a co jsem zanedbal, a na další den si vymezit předsevzetí jak jednat dál. Třetí výzvou je, abychom se učili průběžně odpouštět a za odpuštění prosit. Apoštol Pavel píše: „Nenechte nad svým hněvem zapadnout slunce“ (Ef 4,26).  Poznání sebe sama, které je plodem zpytování svědomí, je cestou k moudrosti. Moudrost pak přináší sílu pro všední den. Svět pak bude barevný tak, jak ve skutečnosti je.

R. D. Mgr. Pavel Šenkyřík, biskupský vikář pro pastoraci a vzdělávání

Noc kostelů v ČR - oficiální videopozvánka

oficiální videopozvánka

Show

Používáte velmi zastaralý prohlížeč.
Je nejvyšší čas na moderní a bezpečný prohlížeč.

Váš systém i počítač mohou být v ohrožení. Je tu nový prohlížeč doporučený společností Microsoft: Více informací zde.

Tyto stránky nebudou pravděpodobně pracovat správně.