Aktuality

Momentky z vernisáže výstavy SRDCEM K RÁJI 7/3

8 / 3 / 2022

V příjemné atmosféře proběhla včerejší vernisáž výstavy děl ZUŠ Zámeček. V přednáškovém sále v 1. patře nad Galerií 13, (Západočeská galerie v Plzni, Pražská ul. 13), byla návštěvníkům otevřena výstava inspirovaná dílem a životem J. A. Komenského.

Prolistujte si fotogalerii s momentkami ze včerejšího večera. V komponovaném programu se objevil zpěv - hravě a rozverně zazpíval Plzeňský dětský sbor za klavírního doprovodu sbormistryně DPS paní Bedřišky Koželuhové. Hudebním skvostem byly dvě autorské písně s texty Barbary Směšné, která je sama zazpívala a doprovodila hrou na kytaru. Návštěvníky překvapil samotný Jan Ámos Komenský (skvělý Jiří Hlobil), který samozřejmě v dobovém oděvu přišel hovořit o své životní pouti a citovat některé ze svých myšlenek.

Se slovem k zamyšlení vystoupila Mgr. Renata Šindelářová, ředitelka školy SUPŠ a ZUŠ Zámeček a hlavní iniciátorka, organizátorka báječné výstavy paní Mgr. Kamila Hoja Šedý, která je uměleckou vedoucí ZUŠ Zámeček. Výstava je pokračováním mnohaměsíčního projektu naší ZUŠ "Srdcem k ráji - inspirace Komenským", který se koná ve spolupráci se Školou pro život. Zástupkyně této iniciativy, lektorka programů Úcta k životu, paní Mgr. Jana Řezníčková, vystoupila se zajímavým průvodním slovem. Díla, která se z kapacitních důvodů do přednáškového sálu nevešla, budou k vidění hned při další příležitosti - v květnu na výstavě u Salesiánů v Plzni. Kompletní soubor všech vzniklých výtvorů je také přihlášen do dvou významných soutěží.

Děkujeme všem, kteří malovali, organizovali, na vernisáži vystoupili, spolupracovali či byly podporou.

Díla představená na výstavě vznikla v rámci projektu naší školy za finanční podpory města Plzně.

 

https://www.zamecek.cz/wp-content/uploads/mini_plzen_kulturni2016-2.jpg

 

Show

Používáte velmi zastaralý prohlížeč.
Je nejvyšší čas na moderní a bezpečný prohlížeč.

Váš systém i počítač mohou být v ohrožení. Je tu nový prohlížeč doporučený společností Microsoft: Více informací zde.

Tyto stránky nebudou pravděpodobně pracovat správně.