Aktuality

Projekt „Živá stodola“ pod vedením Tomáše Vohnouta z KM3

10 / 12 / 2022

Dne 5. a 6. 11. 2022 se ve Spáleném Poříčí uskutečnil projekt Živá stodola pod vedením Tomáše Vohnouta KM3 a jeho  projektového týmu Gale artisers, který byl podpořen finanční podporou z grantového programu STARTÉR MAS svatého Jana z Nepomuku na podporu aktivit mladých.

Cítím, že mladým chybí veřejný prostor pro umělecké vyjádření vlastního názoru a proto jsem se rozhodl ze staré a zaneřáděné stodoly udělat open ateliér pro mladé. Cesta to nebyla jednoduchá a tak jsme se s  mým týmem pustili do vyklízení stodoly, abychom si připravili prostory pro realizaci malby na další den.

Ve stodole byla spousta věcí a hlavně velká kupa sena. Další den po úklidu jsme začali malovat na velká plátna, přičemž přišli i mladí lidé ze spálenopoříčska, kteří se k nám chtěli připojit. Vznikla krásná a abstraktní díla, která budou během teplejších dnů sloužit jako výzdoba ve stodole a také jako open galerie. Nechyběla zde tvůrčí atmosféra, ale také občerstvení, hudba a ochutnávka dějin umění a inspirace od známých umělců.

Děkuji moc Panu Starostovi Města Spálené Poříčí, který nám umožnil využít tento prostor a všem, kteří přiložili ruku k dílu.

Věřím, že v budoucnu budou větší akce a že umění nás bude nadále spojovat.

Tomáš Vohnout KM3

 

Show

Používáte velmi zastaralý prohlížeč.
Je nejvyšší čas na moderní a bezpečný prohlížeč.

Váš systém i počítač mohou být v ohrožení. Je tu nový prohlížeč doporučený společností Microsoft: Více informací zde.

Tyto stránky nebudou pravděpodobně pracovat správně.