Aktuality

Výtvarná akce Tomáše Vohnouta s dobrovolníky

3 / 5 / 2024

Výtvarný den v komunitním klubu ve Spáleném Poříčí

O své zážitky se s námi podělil organizátor akce Tomáš Vohnout, student 4. ročníku oboru Malba v umění, designu a architektuře naší školy.

Děkujeme a držíme palce i při dalších Tvých iniciativách!

Dne 25.4.2024 se v zámku ve Spáleném Poříčí uskutečnila výtvarná akce pod vedením Tomáše Vohnouta, studenta SUPŠ a ZUŠ Zámeček a Petra Skaly, který je studentem Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara - v rámci Evropského dne dobrovolnictví.

Na konci roku 2023 se objevily prostory, které nám umožnily vytvořit zázemí pro děti a širokou veřejnost, které spojuje obtížná životní situace.
Na prostorách, které nám byly možné využít, byl odvedený velký kus dobrovolnické práce, na kterých jsem se aktivně zapojoval.
V rámci tohoto dne jsme se rozhodli, že by bylo skvělé zapojit lidi různého věku a společně tyto prostory ozdobit. Inspirací pro nás byl americký umělec Keith Haring, který nás okouzlil svojí jednoduchostí a jistým humorem. Naším cílem bylo zapojit různé věkové kategorie a společně vytvořit příběh, který nás všechny spojuje. S Petrem jsme na zdi připravili pro lidi ukázku postav a pak se pustilo do hromadné práce.
Vznikala neuvěřitelná díla, která se nám povedla skvěle zakomponovat do prostoru. Barevnost jsme samozřejmě řešili tak, aby byla vyvážená. Během akce nechybělo bohaté občerstvení pro účastníky, hudba a samozřejmě zábava ve formě barev, tance, atp.
Díky této akci se nám podařilo dát klubovně krásný design. Nyní tato klubovna očekává vybavení a návštěvu několika věkových vrstev, které mohou prostory využívat pro odpočinek, zábavu, bezpečí a mnoho dalšího.
Umění, že dokážeme pracovat spolu. Umění vytvořit něco společného, co má opravdu smyl. Bylo krásné vidět tolik tváří. Všem, kteří přiložili ruku k dílu, od srdce děkuji.

Tomáš Vohnout KM4

Show

Používáte velmi zastaralý prohlížeč.
Je nejvyšší čas na moderní a bezpečný prohlížeč.

Váš systém i počítač mohou být v ohrožení. Je tu nový prohlížeč doporučený společností Microsoft: Více informací zde.

Tyto stránky nebudou pravděpodobně pracovat správně.