Aktuality

13 /11 Zájezd za uměním do Vídně

18 / 10 / 2021

V sobotu 13. 11. se vydáme na jednodenní výlet do Vídně na výstavy Amedea Modiglianniho a Americká fotografie v galerii Albertina.

Pokyny k zájezdu  (ke stažení) + AKTUÁLNĚ:

Vážení účastníci zájezdu do Vídně dne 13.11.,

dovolujeme si Vás informovat o aktuálních opatřeních, které se týkají připravovaného zájezdu do výstavní síně Albertina ve Vídni dne 13.11.2021. Někteří z Vás možná postřehli, že Rakousko od 8.11. zpřísnilo podmínky pro návštěvníky a zároveň bylo Českou republikou zařazeno mezi země s velmi vysokým rizikem (tmavě červená barva). Pokud podmínky cestování však shrneme, zásadní překážky pro absolvování zájezdu naštěstí nenastaly.

Dále uvádíme podmínky vycestování i návratu. Cesta/vstup do Rakouska: Do Rakouska lze z ČR aktuálně cestovat bez omezení účelu cesty, tedy i za turistickým účelem. Hraniční přechody jsou otevřeny pro běžný provoz, plošné kontroly na hranicích z ČR do Rakouska byly zrušeny. Namátkové kontroly mohou nicméně nadále probíhat, a to jak přímo na hranicích, tak v rakouském vnitrozemí. Při vstupu z ČR do Rakouska musí obyvatelé ČR disponovat dokumentem o bezinfekčnosti v předepsané podobě, a to buď dokumentem o očkování, nebo dokumentem o uzdravení z onemocnění covid-19 nebo dokumentem o negativním testu na covid-19 (antigenní ne starší 24 hodin, PCR 48 hodin). Cestující nemusí před vstupem do Rakouska vyplňovat registrační formulář. Podmínkou uplatnění těchto pravidel je, že cestující dlouhodobě pobývá v ČR a v posledních 10 dnech nepobýval v žádné rizikové zemi.

Pobyt ve Vídni: Od 8.11.2021 vyžaduje Rakousko od návštěvníků restaurací, ubytovacích zařízení, vánočních trhů a dalších volnočasových zařízení předložení dokladu o očkování nebo dokladu o prodělání nemoci. Od 8.11. již tedy nestačí za účelem návštěvy restaurací, ubytovacích zařízení, vánočních trhů a dalších volnočasových zařízení předložit negativní test na covid-19. Toto nařízení se netýká návštěvy muzeí. Konkrétně muzeum Albertina vyžaduje jen respirátor FFP2, více na https://www.albertina.at/besuch/regeln-fuer-ihren-museumsbesuch/.

Návrat do ČR: Před vstupem na území ČR musí osoby, které neprodělaly covid-19 nebo nejsou očkovány disponovat písemným potvrzením o negativním výsledku PCR testu (max. 72 hodin od odběru) nebo negativním výsledku antigenního testu (max. 48 hodin od odběru). Od povinnosti vyplnit příjezdový formulář a provést PCR test po návratu do ČR jsou cestující zproštěni výjimkou pro cestující pozemní cestou přímo do nebo přímo ze sousedních zemí na dobu nepřesahující 24 hodin.

Shrnutí: Očkovaní a osoby s prodělaným onemocněním covid-19 (v posledních 11 až 180 dnech) mohou cestovat bez omezení a nutnosti testování nebo vyplňování formulářů. Musí dodržovat jen platná nařízení (používání FFP2 respirátorů apod.). Ostatní osoby musí absolvovat test před odjezdem, nejlépe v pátek odpoledne, rozhodně ne dříve než v poledne (24 hodin před vstupem do Rakouska). Ve Vídni mohou navštívit muzea, ale nebudou moci navštívit restauraci a další veřejná zařízení. Pro návrat mohou použít test absolvovaný před odjezdem a příjezdový formulář vyplňovat nemusí.

V další zprávě Vám pošleme ještě informace k odjezdu zájezdu.

Podrobné instrukce k přihlášení přikládám k emailu. Studenti mají vstup do galerie zdarma.

Zdravím

Pavel Hauer, organizátor

Informace o zájezdu 10/21-602

Kartička  - závazné přihlášení

Foto: školní zájezd do Vídně listopad 2018

Show

Používáte velmi zastaralý prohlížeč.
Je nejvyšší čas na moderní a bezpečný prohlížeč.

Váš systém i počítač mohou být v ohrožení. Je tu nový prohlížeč doporučený společností Microsoft: Více informací zde.

Tyto stránky nebudou pravděpodobně pracovat správně.