Aktuality

25. a 26. 9. – Víkend otevřených ateliérů se Zámečkem

20 / 9 / 2021

Sobota a neděle 25. –26. 9. 2021 (14:00-20:00)

ZMĚNA!!  STANOVIŠTĚ č. 41 nebude otevřené (uzavírka silnice Plzeň - Radčice a odklon MHD)

Na "Plzni tvořivé" potkáte Zámeček hned dvakrát.

Na stanovištích č. 40, č. 41 a č. 42.

40) Dílna SUPŠ Zámeček: kamenosochaři / malíři / grafici / malíři / fotografové na prostranství U ZVONU (workshop a výstava ve spolupráci se Západočeskou galerií v Plzni)

Oba víkendové dny se budete moci pod vedením pedagogů a studentů ze Zámečku zapojit do modelování plastik, odlévání ze sádry či si vyzkoušet práci sochařů a restaurátorů kamene.

Ukázky své práce předvedou také malíři pod vedením akad. malíře Miroslava Šislera - tentokrát na obřích plátnech ve volném prostoru, grafici s Ondřejem Líbalem uspořádají umělecký happening na téma ENVIROMENT.  Fotografové ze Zámečku vystaví soubor studentských fotografií, který měl svou premiéru na letošních Chebských dvorcích a na místě předvedou FOTOLABORATOŘ. Kryštof Brůha s fotografy ze 4. ročníku akci pojmou jako kreativní proces / polní laboratoř nových médií. Budou life editovat naše fotografické materiály. Tento proces bude moci divák pozorovat na projekční ploše.

Zveme Vás zároveň na open air výstavu studenstkých prací na plachtách kolem celého prostranství.

42) Zdobíme fasádu a vrata! STANOVIŠTĚ ZUŠ Zámeček v Plzni - Křimicích, K Nádraží 15 - POUZE NEDĚLE od 14:00 - 18:00.

Workshop výtvarného oboru ZUŠ Zámeček:
Budete zapojeni do unikátního workshopu: Fasáda budovy ZUŠ získá díky návštěvníkům novou výzdobu. Jako společné dílo všech příchozích vznikne nástěnná malba přímo na budovu ZUŠ, kterou jistě nikdo více nepřehlédne.

Nově startujeme také kurzy v keramické dílně s vlastní pecí, v tento den si můžete keramickou dílnu a její zázemí prohlédnout.

41) SUPŠ Zámeček, Pod Vinicemi 82, Plzeň-Radčice. POUZE SOBOTA od 14:00 - 18:00.

Zavítejte na prohlídku Zámečku, bývalého letního sídla rodiny Lobkowiczů, vystavěného v roce 1906 v romantizujícím stylu malého Konopiště. V areálu se nachází ještě budova purkrabství, přístřešky pro kamenosochaře. V zahradě je umístěno množství soch a skulptur, prací našich studentů.

Těšíme se na Vás!Web akce: www.otevreneateliery.cz

Výstava a workshopy pro veřejnost jsou realizovány v rámci projektů naší školy za finanční podpory Plzeňského kraje a  města Plzně.

www.turisturaj.cz

Info a Souhlas rodičů s účastí na akci ke stažení zde:

 

 

Show

Používáte velmi zastaralý prohlížeč.
Je nejvyšší čas na moderní a bezpečný prohlížeč.

Váš systém i počítač mohou být v ohrožení. Je tu nový prohlížeč doporučený společností Microsoft: Více informací zde.

Tyto stránky nebudou pravděpodobně pracovat správně.